flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Восьмий апеляційний адміністративний суд розташований у комплексі будівель на вул.Стецька, 13 -  вул. Саксаганського, 13. Вхід у будівлю суду - із вул. Стецька, 13.  

Юридична адреса: 79005, м.Львів, вул. Саксаганського, 13.

 

Новоутворений Восьмий апеляційний адміністративний суд офіційно розпочав роботу 03 жовтня 2018 року. Відповідно до Указу Президента України від 29 грудня 2017 року №455/2017 "Про ліквідацію апеляційних адміністративних судів та утворення апеляційних адміністративних судів в апеляційних округах", Восьмий апеляційний адміністративний суд утворено в апеляційному окрузі, що включає Волинську, Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську, Рівненську та Тернопільську області, з місцезнаходженням у місті Львові.

З 02 квітня 2007 року до моменту створення Восьмого апеляційного адміністративного суду судочинство здійснював Львівський апеляційний адміністративний суд, який зараз перебуває у процесі ліквідації. На початку діяльності повноваження суду поширювалися на територію восьми областей України: Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей. Після створення Вінницького та Житомирського апеляційних адміністративних судів, юрисдикція Львівського апеляційного адміністративного суду поширювалася на п’ять областей - Волинську, Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську та Тернопільську.

Восьмий апеляційний адміністративний суд здійснює апеляційний перегляд рішень та ухвал, винесених у порядку Кодексу адміністративного судочинства України місцевими адміністративними судами (місцевими загальними судами як адміністративними судами та окружними адміністративними судами), які знаходяться у межах територіальної юрисдикції Восьмого апеляційного адміністративного округу.

У суді створені і діють 4 судові палати. Працівників апарату суду – понад  200 осіб.

Будинок Восьмого апеляційного адміністративного суду

        

Восьмий  апеляційний  адміністративний суд знаходиться  у приміщенні, що є пам’яткою архітектури.

Будинок №13 на вулиці Саксаганського у місті Львові спроектований за наказом  Австро-Угорського уряду на початку 10-х років ХХ століття як адміністративна споруда для державних фінансових органів Галичини. Співавтором розробленого у Відні проекту є  відомий львівський архітектор часів Австро-Угорщини Міхал Улям. У зв’язку із різними політичними подіями початку ХХ століття будівництво будинку завершилося лише у 30-х роках. З різних історичних  джерел відомо, що до 1939 року тут розміщувалися Окружна палата державного контролю та прокураторія.  Після Другої світової війни будинок було передано у користування військовим і до 2007 року тут базувався штаб  Повітряного командування «Захід» ЗС  України. 

У 2007 році Львівська міська рада передала це приміщення у користування Львівському апеляційному адміністративному суду на умовах договору  позички терміном на тридцять років.

Загальна площа приміщення  - 6597,7 кв. м. На сьогодні задіяно 3834,7 м.кв., решта від загальної площі будівлі перебуває у стані ремонту та реконструкції.