flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Делегація Восьмого ААС взяла учать у тренінгу з доброчесності та засадничих цінностей правосуддя

20 лютого 2024, 13:22

15-16 лютого 2024 року у місті Краків (Республіка Польща) в рамках проєкту «Посилення судової реформи в сфері забезпечення доброчесності та відповідальності», який є частиною нідерландської програми «Відновлення гідності та справедливості в Україні: загально-урядовий підхід до посилення відповідальності за кримінальні злочини, яка реалізується у співпраці з Ассерівським інститутом (T.M.C. Asser Institute), Нідерландським Гельсінкським комітетом (NHC) та Міжнародною організацією розвитку права (IDLO) відбувся тренінг з доброчесності та засадничих цінностей правосуддя в якому взяла участь делегація Восьмого апеляційного адміністративного суду.

До складу делегації Восьмого ААС крім голови суду Олега Заверухи увійшли судді Надія Бруновська та Зоряна Матковська, а також керівник апарату суду Сергій Пашковський.

Основна мета роботи тренінгу – професійний розвиток українських суддів та працівників апаратів судів у питаннях доброчесності та суддівської етики, а також обмін досвідом між представниками української та нідерландської суддівської спільноти.

Під час роботи тренінгу перед представниками восьми судів України виступили нідерландські експерти – Естер де Роой, доктор права, очільниця Проєкту «Посилення судової реформи в сфері забезпечення доброчесності та відповідальності», старша суддя окружного суду Амстердама; Філіп Лангброк, доктор права, професор, почесний професор відділення відправлення правосуддя і організації судової влади Утрехтської школи права при Утрехтському університеті; Райн Одінк, доктор права, старший суддя Окружного суду Амстердама; Флор Бокгорст, доктор права, магістр мистецтв, старший радник і тренер, відділ міжнародних проектів Навчального центру судової системи Нідерландів.

Учасники тренінгу вели активну практичну роботу у групах, де вони змогли обмінятись досвідом, провести активні дискусії та обговорити концепції верховенства права, доброчесності, моралі та етичної поведінки судді, визначили спільні дії у напрямку посилення доброчесності та позиції спрямовані на боротьбу з корупцією в Україні тощо.

Візит відбувся за організаційної та фінансової підтримки Центру міжнародної правової співпраці (CILC).

Довідково: Центр міжнародної правової співпраці (CILC) сприяє розвитку верховенства права шляхом ініціювання та реалізації проєктів міжнародної правової співпраці. Центр об’єднує експертів з права різних країн, щоб напрацьовувати рішення для різних проблем у правових системах країн, що розвиваються. Центральний офіс знаходиться в Гаазі, і поточна діяльність Центру охоплює десятки країн, що перебувають на стадії розвитку та перехідної економіки, в Африці, Азії, Центральній та Східній Європі та на Близькому Сході.