flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Делегація Восьмого ААС взяла учать у тренінгу з питань доброчесності

14 листопада 2024, 13:51

11-12 листопада 2024 року у місті Краків (Республіка Польща) в рамках нідерландсько-українського проекту «Справедлива, прозора і відповідальна система кримінальної юстиції в Україні», метою якого є розбудова гідної довіри та відповідальної судової системи, відбувся тренінг з доброчесності та засадничих цінностей правосуддя в якому взяла участь делегація суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду.

До складу делегації Восьмого апеляційного адміністративного суду увійшли судді Ігор Запотічний, Андрій Курилець та Тарас Онишкевич.

Основна мета роботи тренінгу – професійний розвиток українських суддів у питаннях доброчесності та суддівської етики, обговорення напрацювань проєкту в аспекті забезпечення внутрішньої політики суду з дотримання доброчесності суддів та працівників апарату суду, а також обмін досвідом між представниками української та нідерландської суддівських спільнот.

Під час роботи тренінгу перед представниками десяти українських судів різних юрисдикцій виступили нідерландські експерти – Йонатан Сухарно, професор з питань суддівської етики та доброчесності; Ян Морз, голова Суду Північної Голландії; Куншіта Йеннес, секретар суду Північної Голландії, голова комітету суду з доброчесності.

Учасники тренінгу під час активної практичної роботи та обміну досвідом ознайомилися з презентаціями експертів щодо політики доброчесності в судах Нідерландів та з діяльністю робочих груп та їхньою метою з розробки політики доброчесності, обговорили проєкти положень про комісію з доброчесності та конфіденційного радника, розроблених робочими групами, а під час роботи в групах вирішували моральні дилеми щоб глибше зрозуміти, що таке доброчесність і як її впровадити в суді.

Візит відбувся за організаційної та фінансової підтримки Центру міжнародної правової співпраці (CILC).

Довідково: Центр міжнародної правової співпраці (CILC) сприяє розвитку верховенства права шляхом ініціювання та реалізації проєктів міжнародної правової співпраці. Центр об’єднує експертів з права різних країн, щоб напрацьовувати рішення для різних проблем у правових системах країн, що розвиваються. Центральний офіс знаходиться в Гаазі, і поточна діяльність Центру охоплює десятки країн, що перебувають на стадії розвитку та перехідної економіки, в Африці, Азії, Центральній та Східній Європі та на Близькому Сході.