Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
14-15 листопада 2024 року у місті Краків (Республіка Польща) в рамках нідерландсько-українського проекту «Справедлива, прозора і відповідальна система кримінальної юстиції в Україні», метою якого є розбудова гідної довіри та відповідальної судової системи, відбулася заключна конференція з доброчесності, участь в якій взяла делегація суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду на чолі з головою суду Олегом Заверухою.
Участь у конференції взяли голови Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України, а також голови та судді першої, апеляційної та касаційної інстанцій усіх юрисдикцій.
До складу делегації Восьмого апеляційного адміністративного суду, крім голови суду Олега Заверухи, увійшли судді Надія Бруновська та Зоряна Матковська.
Основна мета заходу – професійний розвиток українських суддів у питаннях доброчесності та суддівської етики, обговорення напрацювань проєкту в аспекті забезпечення внутрішньої політики суду з дотримання доброчесності суддів та працівників апарату суду, а також обмін досвідом між представниками української та нідерландської суддівських спільнот.
На конференції перед українською делегацією виступили нідерландські експерти – Естер де Рой, заступниця голови суду Амстердама з міжнародного співробітництва та верховенства права; Філіп Лангброк, почесний професор юстиції та судового адміністрування університету Утрехта; Райн Одінк, старший суддя у кримінальних, адміністративних та сімейних справах окружного суду Амстердама; Куншіта Йеннес, секретар суду Північної Голландії; Кейш Кат, представник Посольства Королівства Нідерландів; Йецке Кляйн, представниця Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.
Учасникам конференції було презентовано положення про конфіденційного радника та положення про комісію з доброчесності, які стали результатом річної діяльності робочих груп з питань політики суду з доброчесності, в які входили судді від українських судів, а їх роботу координували нідерландські експерти. Слід зазначити, що судді Восьмого апеляційного адміністративного суду також входили до складу цих робочих груп, Надія Бруновська до складу робочої групи з розробки положення про конфіденційного радника, а суддя Зоряна Матковська до складу робочої групи з розробки положення про комісію з доброчесності.
Також під час заходу серед учасників відбулось обговорення презентованих положень та плану їх впровадження в суді.
Візит відбувся за організаційної та фінансової підтримки Центру міжнародної правової співпраці (CILC).
Довідково: Центр міжнародної правової співпраці (CILC) сприяє розвитку верховенства права шляхом ініціювання та реалізації проєктів міжнародної правової співпраці. Центр об’єднує експертів з права різних країн, щоб напрацьовувати рішення для різних проблем у правових системах країн, що розвиваються. Центральний офіс знаходиться в Гаазі, і поточна діяльність Центру охоплює десятки країн, що перебувають на стадії розвитку та перехідної економіки, в Африці, Азії, Центральній та Східній Європі та на Близькому Сході.