Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Протягом двох днів – 5 та 6 березня – у місті Львові проходить тренінг для суддів окружних адміністративних судів. Захід організовано Національною школою суддів України (далі – НШС України) з метою обговорення актуальних питань судового врегулювання спорів, пов’язаних з виборами Президента України-2019.
Запрошеними експертами-тренерами є Олександр Сасевич, суддя Львівського ОАС, Ігор Панікар, суддя Івано-Франківського ОАС, Наталія Сидор, суддя Львівського ОАС та Надія Писаренко, доцент кафедри адміністративного права Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого.
Голова Восьмого ААС звернувся з вітальним словом до учасників тренінгу, зауваживши, що у процесі розвитку конституційної демократії в Україні права людини та, зокрема, право обирати та бути обраним, є фундаментальними цінностями, на забезпечення яких має орієнтуватися у своїй діяльності держава та її органи. Без сумніву, держава повинна не лише декларувати ці права на рівні Конституції та законів, але і забезпечити їх ефективні реалізацію та захист. Адміністративні суди є саме тими органами, які здійснюють судовий контроль за виборчим процесом. Олег Заверуха запевнив, що суди Восьмого апеляційного адміністративного округу організували свою роботу належним чином з метою забезпечення виборчого процесу, а запланований семінар-тренінг підвищить рівень знань суддів як в частині вивчення національного виборчого законодавства, так і в частині ознайомлення із міжнародно-правовим регулюванням. Таким чином, на переконання очільника апеляційної адміністративної інстанції, суди готові і в організаційному, і в професійному планах забезпечити виборчі права громадян, а проведення таких семінарів, безумовно, лише сприятиме підвищенню готовності.
Крім голови Восьмого ААС, учасників тренінгу привітали директорка Львівського регіонального відділення НШС України Оксана Польна та тренери програми Олександр Сасевич і Надія Писаренко.
Учасниками тренінгу від Восьмого ААС є заступник голови суду Андрій Рибачук та суддя Віталій Затолочний.
Під час першого дня учасники за допомогою тренерів визначили мету та очікувані результати проведення тренінгу, ознайомилися із міжнародними стандартами та принципами виборчого права, обговорили суб’єктивні виборчі права та повноваження осіб, які здійснюють адміністрування виборів (зокрема, йдеться про офіційних спостерігачів та членів виборчих комісій). Крім цього, спікери прочитали лекцію про порядок ведення передвиборної агітації, голосування та встановлення результатів виборів. Тренінг складався із інтерактивних лекцій, виконання практичних завдань у групах та обговорення у формі «запитання-відповідь».
Завтра, 6 березня, продовжиться обговорення актуальних питань, а на завершення тренінгу усі учасники отримають сертифікати про проходження навчання.