flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Восьмий ААС отримав позитивні відгуки за результатами всеукраїнського моніторингу апеляційних судів України

02 липня 2019, 11:51

27 червня у місті Києві відбулося представлення результатів всеукраїнського моніторингу апеляційних судів України у 2019 році.

Протягом січня-лютого 2019 року громадська правозахисна організація «Вектор прав людини» здійснювала моніторинг «У залі суду» щодо оцінки якості інформаційного наповнення приміщень апеляційних судів України матеріалами, що сприяють відкритості правосуддя та налагодженню взаємодії з медіа та громадою. Цей захід є частиною комплексу дій,  спрямованих на розвиток інституту прес-служб судів в Україні, та здійснювався в рамках реалізації проекту «Відкритість судів для ЗМІ та громадськості як запорука верховенства права» за підтримки програми МАТРА (Посольство Королівства Нідерландів в Україні).

Восьмий ААС став одним із 31 суду апеляційної інстанції, які відвідали монітори. Так, згідно з оприлюдненими у звіті даними, 14 лютого 2019 року Восьмий ААС пройшов два види перевірки – перевірка сайту суду та відвідування суду і зустріч із прес-секретарем (сторінка 15 звіту).

У межах моніторингу перевірялася наявність інформації на сайтах судів про розклад роботи суду (робочі та вихідні дні, графік роботи, перерви); графік особистого прийому громадян керівництвом; порядок організації пропускного режиму до суду; інформація щодо прес-служби суду;  інформація щодо суддів-спікерів суду; список справ, призначених до розгляду.

Під час особистих візитів до приміщень судів перевірялись: можливість  доступу до суду, ввічливість і тактовність охорони, оперативність прибуття прес-служби суду, наявність бейджів у співробітників суду.

Цікаво, що результати моніторингу представлені узагальнено. Лише у деяких випадках конкретно названо суди, де виявлено ті чи інші недоліки (наприклад, у 9 судів моніторингові експерти не знайшли камер для зберігання особистих речей, відсутність бейджів у співробітників (–ць) таких судів, відсутність інформаційних вивісок  та вказівників на дверях кабінетів, залів судових засідань). Позитивно, що у Восьмому ААС є камери для зберігання особистих речей, працівники суду на виконання вимог п. 3.4 Правил поведінки працівника суду носять бейджі із зазначенням прізвища, імені по-батькові, а також всюди у приміщенні суду є вказівники на дверях кабінетів, залів судових засідань тощо. Детальніше можна прочитати про це на сторінках 26-34 звіту.

Важливо, що моніторингові експерти відзначили Восьмий ААС такими позитивними показниками:

  • дублювання написів шрифтом Брайля (сторінка 35, також є фото)
  • наявність відкритої мережі Wi-Fi для відвідувачів (–ок) (сторінка 41)
  • приємні дрібнички, про які подбали суди, що роблять перебування відвідувачів (–ок) у судах комфортнішим:

«Восьмий апеляційний адміністративний суд: «Варто зазначити, що в суді є зала очікування, в якій стоїть кулер, є станція для зарядки телефонів, і, що мене особливо вразило, буккросинг! Окрім того, на кожному кабінеті є табличка шрифтом Брайля, також на вході в суд є пандус» (сторінки 42-43 звіту, також є фото).

На завершення, ГО «Вектор прав людини» надала рекомендації для покращення інформаційної відкритості судів України, з якими можна ознайомитися на сторінках 60-63 звіту.