Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
29-30 жовтня 2019 року у місті Києві проходив ХVІІ позачерговий з’їзд суддів України (далі – З’їзд). Від Восьмого ААС на З’їзді були присутні три представники: голова суду Олег Заверуха за запрошенням та судді Надія Ільчишин і Романа Хобор, які були обрані делегатами від Восьмого ААС.
Делегація Восьмого апеляційного адміністративного округу на ХVІІ позачерговому з’їзді суддів України
Порядок денний включав обговорення та вирішення таких питань:
У перший день було обговорено і затверджено порядок денний та регламент роботи З’їзду, а також з числа делегатів було обрано робочі органи З’їзду: мандатну комісію, лічильну комісію для роботи в залі, лічильну комісію для підрахунку голосів таємного голосування, редакційну комісію з підготовки проєкту рішення XVII позачерового з'їзду суддів України. Делегатів Восьмого ААС було обрано до робочих органів, зокрема, Роману Хобор – до складу лічильної комісії для підрахунку голосів таємного голосування, а Надію Ільчишин - до складу редакційної комісії.
Бюлетень для таємного голосування за суддів Конституційного Суду України включав 15 кандидатів. Перед голосуванням відбувалося обговорення кандидатів. Для представлення своєї позиції кожен з кандидатів на посаду судді КС України, відповідно до регламенту, мав п'ять хвилин. Відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", призначеним на посаду судді КС України вважається той кандидат, за якого віддадуть свої голоси більше половини від делегатів З’їзду (141 голос і більше). Зважаючи на те, що в перший день роботи З’їзду не вдалося обрати усіх суддів КС України за квотою З’їзду суддів України, відбувалося повторне голосування.
До бюлетеня для таємного голосування за квотою з'їзду суддів України з обрання двох членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України було включено 6 кандидатів.
За результатами дводенної роботи З’їзду було обрано:
- двох суддів Конституційного Суду України: Галину Юровську, суддю Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у відставці, та Петра Філюка, голову Волинського апеляційного суду;
- двох членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України: Олександра Панасюка, суддю Вінницького апеляційного суду, та Тетяну Широян, суддю Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Під час другого дня роботи З’їзду відбувалося також звітування голів Ради суддів України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя та Державної судової адміністрації України (далі – ДСА України) про роботу цих органів.
Зокрема, голова Ради суддів України Богдан Моніч поінформував делегатів З'їзду про роботу органу суддівського самоврядування, зауваживши, що цей орган є колегіальним, а тому уповноважений вирішувати нагальні питання, які турбують суддівську спільноту. Він також окреслив пріоритетні напрямки роботи Ради на найближчий час: виконання рішень з'їздів суддів, робота щодо внесення змін до Положень про збори суддів, загальні збори, зміни в Регламент з'їзду суддів України.
Очільник ВККС України Сергій Козьяков розповів про роботу цього органу у 2019 році, зупинившись на процедурах кваліфікаційного оцінювання суддів (станом на жовтень 2019 року кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаній посаді завершено стосовно 3 135 суддів та триває стосовно 2 045 суддів). Також С. Козьяков повідомив про особливості проходження конкурсів до Верховного Суду, Вищого антикорупційного суду та місцевих загальних, адміністративних і господарських судів.
Голова ДСА України Зеновій Холоднюк відзвітував перед З'їздом про роботу за 2018 та десять місяців 2019 року. Окрему увагу доповідач звернув на фінансове забезпечення судової гілки влади в 2020 році. "Фактично запланований бюджет на 2020 рік залишається на рівні 2019, без врахування інфляційних процесів, зміни посадових окладів. Ми звертались з листами до всіх уповноважених органів, на жаль порозуміння знайшли не всюди. Тому, я звертаюсь до з'їзду суддів, як до найвищого органу суддівського самоврядування з проханням відобразити цю проблему в резолюції з'їзду. Для нас це дуже важливо", - наголосив очільник ДСА України.
Головуючий на З'їзді голова Ради суддів України Богдан Моніч привітав колег з обранням на посади та побажав плідної і успішної роботи.
Фото: Судово-юридична газета