Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Cудді Восьмого ААС систематично працюють над власним розвитком, підвищенням професійного рівня та підтриманням кваліфікації з метою належного здійснення судочинства і ефективного захисту прав та інтересів осіб, які звертаються до суду. Одним із способів досягнення цієї мети є участь у навчаннях, які організовуються Національною школою суддів України (надалі – НШС України).
Зокрема, 21–25 жовтня 2019 року в місті Києві судді Восьмого ААС Ігор Глушко, Роман Сеник і Василь Улицький пройшли підготовку для підтримання кваліфікації суддів апеляційних адміністративних судів. Навчання включало лекції щодо основних проблемних питань здійснення адміністративного судочинства, застосування Європейської конвенції з прав людини та практики Європейського суду з прав людини, проходження тренінгів «Розгляд пенсійних та інших соціальних спорів» та «Особливості провадження у справах щодо охорони довкілля» з наступним оцінюванням. Також судді дізналися про особливості запобігання розвитку професійного вигорання, подискутували на тему новел процесуального законодавства в адміністративному судочинстві, обговорили положення Кодексу суддівської етики та вимоги до рішень судів апеляційної інстанції.
Варто зауважити, що для проведення тренінгу для суддів апеляційних адміністративних судів на тему «Розгляд пенсійних та інших соціальних спорів” було запрошено суддю Восьмого ААС Тетяну Шинкар у якості тренера. Разом із колегами суддя-тренер опрацювала судову практику розгляду окремих категорій пенсійних та інших соціальних спорів. Зокрема, щодо призначення та перерахунок пенсій, щомісячного довічного грошового утримання державним службовцям, прокурорам, суддям у відставці, військовослужбовцям, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплата одноразової грошової допомоги ветеранам війни, виплата грошової допомоги при народженні дитини, призначення (відновлення) пенсійних та інших соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
Загалом тиждень для суддів був інформаційно насиченим і дозволив обмінятись досвідом та здобути нові знання для практичного застосування у професійній діяльності.
Разом з тим, періодичне навчання для суддів, що організовується НШС України з метою підтримання їх кваліфікації, не єдиний спосіб професійного розвитку судді. Гарним прикладом є участь судді Романи Хобор у дистанційних навчаннях, що проводяться НШС України. Зокрема, протягом вересня-жовтня суддя у вільний від основної роботи час підвищила рівень своєї кваліфікації, пройшовши дистанційно навчальні курси на такі теми: «Управління часом у суддівській діяльності» та «Права людини та охорона довкілля», що засвідчено відповідними сертифікатами. Для успішного завершення навчання суддя Р. Хобор прослухала онлайн лекції та виконала практичні завдання, які пізніше оцінювались експертами та викладачами НШС України.
Вітаємо суддів Восьмого ААС з успішним проходженням навчання. Без сумніву, способів для здобуття нових знань існує безліч, а меж для особистого та професійного розвитку немає.