Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
14 листопада 2019 року голова Восьмого ААС Олег Заверуха взяв участь у круглому столі, присвяченому обговоренню актуальних питань судової комунікації, зокрема, в частині перспектив створення комітетів з питань комунікацій регіону: регіонального комітету з судових комунікацій, міжвідомчого комітету системи правосуддя та комітету зв’язків судів зі ЗМІ і громадськістю у Львівській області. Обговорення стосувалося поширення досвіду роботи комітетів з питань комунікацій в Івано-Франківській та Одеській областях, а також презентації посібника з рекомендаціями по створенню таких комітетів.
Учасниками круглого столу були голови судів різних інстанцій та юрисдикцій Західного регіону України: Львівської, Волинської, Тернопільської, Закарпатської та Хмельницької областей. Досвідом ділилися канадські партнери – голова Вищого суду провінції Альберта Мері Моро, директор Відділу міжнародних програм Офісу Уповноваженого з питань федеральних суддівських справ Канади Олег Шаков. Також на заході виступили представники Міжвідомчих комітетів системи правосуддя Івано-Франківської та Одеської областей.
Захід організовано українсько-канадським Проектом підтримки судової реформи з метою покращення комунікації між представниками судової гілки влади з метою підвищення довіри громадськості до судів.
Під час круглого столу присутні обговорили такі основні проблеми:
У процесі дискусії голова Восьмого ААС Олег Заверуха зауважив, що комунікаційна діяльність є однією із пріоритетних у діяльності Восьмого ААС. Досвід роботи українсько-канадського Проекту підтримки судової реформи у Івано-Франківській та Одеській областях свідчить про те, що створення комітетів з питань комунікацій сприяє підвищенню авторитету органів правосуддя та зростанню рівня довіри громадянського суспільства до судової гілки влади. На думку голови апеляційного суду, реалізація ідеї створення комітетів з питань комунікацій у Львівській області повинна здійснюватись поетапно та бути системною. Першочерговим завданням є розвиток та налагодження комунікаційних зв’язків між судами першої та другої інстанцій, між судами різних юрисдикцій регіону, що відкриє перспективи для формування міжвідомчого комітету системи правосуддя Львівської області.
Підсумовуючи, варто зазначити, що голови судів зацікавились позитивним досвідом роботи Міжвідомчих комітетів системи правосуддя Одеської та Івано-Франківської областей, обговорили зміст презентованого посібника для створення таких комітетів в Західному регіоні України. Учасники круглого столу висловили впевненість щодо можливості впровадження позитивних практик діяльності таких комітетів і у Львівській області, тому без сумніву ця тематика буде мати продовження.
Довідково
Міжвідомчий комітет системи правосуддя є робочою групою, до складу якої входять представники місцевої влади, системи правосуддя і правоохоронних органів регіону. Цей комітет створюється в якості майданчика для обговорення питань зв’язків зі ЗМІ і громадськістю, які цікавлять всіх учасників, забезпечення скоординованих комунікацій і оперативного реагування на кризові ситуації і резонансні питання, що постають перед системою правосуддя, а також для виявлення можливостей для співпраці з реалізації програм покращення доступу до правосуддя. Ці комітети успішно діють у пілотних Одеській та Івано-Франківській областях. В основу роботи цих комітетів покладено канадський досвід комунікацій між державними інститутами системи правосуддя.