flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Львові відбувся комунікаційний тренінг для суддів-спікерів

20 листопада 2019, 11:02

15 листопада 2019 року на базі Львівського окружного адміністративного суду відбувся практичний тренінг для суддів-спікерів Львівської області на тему: «Основи та практика спілкування з медіа, кризові комунікації». Восьмий ААС на заході представляли голова суду Олег Заверуха та суддя Тарас Онишкевич.

Тренінг організовано українсько-канадським Проектом підтримки судової реформи. Тренеркою було запрошено директорку ГО «Громада. Лабораторія Соціальних Проектів», експертку із журналістики, стратегічних комунікацій та PR Арину Сатовську.

Відкриваючи захід, голова Восьмого ААС О. Заверуха у вітальному слові зазначив, що комунікаційна діяльність є однією із пріоритетних у діяльності суду. На конкретних прикладах Олег Заверуха повідомив про результати роботи суду у цьому напрямку, досягнення та плани на майбутнє. Серед іншого голова суду наголосив, що активна комунікаційна діяльність Восьмого ААС розпочалася у 2019 році, після того, як наказом голови Восьмого апеляційного адміністративного суду №2 від 15 січня 2019 року було затверджено Комунікаційну стратегію Восьмого апеляційного адміністративного суду та додаток до нього - План комунікаційних заходів на 2019 рік.

Олег Заверуха зауважив, що про результати комунікаційної діяльності найбільш промовисто говорять цифри: станом на сьогодні кількість підписників сторінки суду у соціальній мережі Фейсбук перевищує 600 унікальних акаунтів (для порівняння, у січні 2019 року їх було 178, у червні 2019 року - 260 підписників. Тижневе охоплення аудиторії в середньому 850 унікальних акаунтів. Також судді Восьмого ААС періодично публікують фахові статті у розділі «Блоги» на веб-сайті  Судово-юридичної газети. Як свідчить аналіз здійснених публікацій, найбільш цікавими для людей є прес-релізи по справах – охоплення аудиторії становить понад 2 тисячі читачів. А також власне статті суддів на професійну тематику, які мають охоплення майже 3,5 тисячі переглядів.

За  словами голови Восьмого ААС, за 10 місяців 2019 року успішно вдалося реалізувати багато важливих проектів у сфері правозастосування та комунікаційної діяльності. Одним із важливих заходів у сфері судової комунікації став круглий стіл «Комунікаційна стратегія Восьмого апеляційного адміністративного округу», який у липні цього року відбувся за ініціативи Восьмого ААС. Метою проведення круглого столу було обговорення комунікаційної cтратегії Восьмого апеляційного адміністративного округу, налагодження ефективної співпраці та комунікації між судами різних інстанцій та прес-секретарів судів.

На переконання О. Заверухи, комунікаційний тренінг для суддів з метою практичного навчання основ поведінки та спілкування зі ЗМІ є надзвичайно актуальним зважаючи на реалії та виклики суспільства. Щодня у суддів виникає необхідність спілкування з медіа, а від належної підготовки та правильної поведінки залежить сприйняття та ставлення до судді та судової гілки влади загалом.

Представники українсько-канадського Проекту підтримки судової реформи, директор Управління міжнародних програм Офісу Уповноваженого з питань федеральних суддівських справ Канади Олег Шаков та голова Суду королівської лави провінції Альберта Канади Мері Моро, звернули увагу присутніх на цілі та завдання тренінгу.

Програмою заходу охоплювались такі практичні питання і вправи:

  • особливості співпраці з різними типами ЗМІ у різних форматах (коментар, інтерв’ю, прес-брифінг, прес-конференція, телевізійні формати тощо);
  • правила вербальної і невербальної комунікації при наданні коментарів на камеру;
  • пробне телеінтерв’ю: запис, перегляд, аналіз та обговорення;
  • підготовка і симуляція прес-конференцій, обговорення результатів.

Учасники заходу здобували навики правильного спілкування з представниками ЗМІ, відповідного поводження, коментування конкретних справ та судових рішень, а також дізнались про основні помилки та ризики при зйомці відеосюжетів та інше.

Загалом, отримані знання та практичні навики стануть корисними для усіх суддів, а не лише для суддів-спікерів. Адже відповідно до норм Кодексу адміністративного судочинства України, усі судові засідання в судах адміністративної юрисдикції є відкритими, відеозйомка може проводитись вільно за умови дотримання вимог та обмежень, встановлених кодексом (стаття 10 КАС України). Належний рівень спілкування суддів зі ЗМІ буде сприяти підвищенню авторитету судової влади і правильному розумінню прийнятих судових рішень, а це в свою чергу допоможе збільшити рівень довіри суспільства до суду.

На фото: суддя Восьмого ААС Тарас Онишкевич під час комунікаційного тренінгу для суддів-спікерів