Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
24 січня 2020 року відбулося розширене засідання Львівської регіональної ради реформ правосуддя (далі – Регіональна рада). Восьмий ААС на засіданні представляв суддя Сергій Кузьмич.
Участь у розширеному засіданні Регіональної ради взяли керівник Проекту ЄС «Право-Justice» Довидас Віткаускас, головний національний експерт цього Проекту Ірина Жаронкіна, національні експерти Оксана Цимбрівська і Роман Савчук, представники органів державної влади - Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Львів), Львівської обласної державної адміністрації, а також представники судової гілки влади та наукового середовища.
Особливу увагу під час засідання було приділено обговоренню питань вдосконалення контролю у сфері державної реєстрації, зокрема, повноважень та діяльності органів з розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Крім того, відбулася презентація звіту з технічної оцінки стану роботи Державних та Єдиних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України. За результатами експертного обговорення було надано рекомендації щодо вдосконалення державної політики у сфері ефективного управління державними реєстрами, зокрема, у контексті аналізу законопроекту №2110 «Про публічні електронні реєстри».
На завершення зустрічі учасники визначили подальші напрямки співпраці та домовились про найближчі кроки з метою реалізації завдань Регіональної ради.
Нагадаємо, перша установча зустріч Львівської регіональної ради реформ правосуддя відбулася 14 листопада 2018 року. Цей орган створено і координується Проектом ЄС «Право-Justice» з метою вивчення проблемних питань реалізації судової реформи на місцях та удосконалення законодавства. Діяльність Регіональної ради будується за принципом втілення реформ «знизу-вгору» – через донесення специфічних для регіону викликів і їх рішень на рівень центральних органів державної влади та організацію якісного обміну інформації щодо реформ сектору з центру в регіони та на міжрегіональний рівень. Таким чином, функціонування Регіональної ради має стати надійною основою для налагодження постійного фахового діалогу між регіонами і центром. На сьогодні, Регіональні ради реформ у сфері правосуддя створено у шести регіонах України: Львівській, Чернівецькій, Дніпропетровській, Харківській, Одеській областях та на Донбасі.