Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
25 лютого у місті Києві відбувся Форум реформ, який об’єднав найвищих посадових осіб різних гілок влади, іноземних послів, міжнародних та національних експертів, представників громадських організацій та медіа. Захід було присвячено обговоренню стану та перспектив впровадження реформ у різних сферах діяльності держави, визначенню пріоритетів на 2020-2021 роки.
Голову Восьмого ААС Олега Заверуху було запрошено до участі у Форумі.
Програма Форуму включала шість панельних дискусій щодо наступних тем:
Усі обговорення та дискусії відбувалися у контексті "Принципів Торонто" - ключового документу із визначенням пріоритетів проведення реформ в Україні на 2019-2023 роки. Цей документ підготовлено групою із понад сотні галузевих експертів-представників громадянського суспільства та визнано у спільній заяві Урядів України і Канади в Торонто у 2019 році. Ці Принципи є основою для консолідації зусиль представників громадянського суспільства заради досягнення спільного результату – європейського та євроатлантичного майбутнього України.
Зокрема, принципи та пріоритети реформ в Україні, які визнані представниками українського громадянського суспільства, стосуються усіх найважливіших сфер суспільного розвитку: верховенства права, безпеки, належного врядування, демократії, економічного зростання та добробуту усіх громадян. Реалізація найбільших цінностей і принципів – поваги та ефективної реалізації прав людини, поділу влад, незалежності та справедливості судової влади, вільних і чесних виборів, незалежних і плюралістичних медіа – є запорукою досягнення безпечної, стабільної, процвітаючої України.
Актуальній судовій реформі в Україні було присвячено окрему частину панельної дискусії "Верховенство права: як побудувати справедливу систему правосуддя і дієві органи правопорядку". Зокрема, тематикою цього блоку охоплювалось обговорення старту нової судової реформи та її перспектив. Як відомо, досягнення поставлених цілей та пріоритетів у вигляді верховенства права, доброчесності суддів, прозорості та незалежності судової діяльності було і залишається метою реформування. Експерти наголосили на необхідності впровадження комплексних кроків на шляху до створення сильної судової гілки влади. Забезпечення доступу до правосуддя, деполітизація та оновлення судової влади, ефективність здійснення судочинства можливе за умови наявності вотуму довіри від суспільства. За умови надання відповідних повноважень тим, кому суспільство довіряє (представникам громадськості, іноземним експертам), максимальної прозорості оцінювання суддів, до доброчесності яких є обгрунтовані сумніви, можна говорити про якісну реформу судової влади. Поряд з цим, реформування має відбуватися в комплексі з іншими органами правопорядку: правоохоронними, адвокатурою, прокуратурою, пенітенціарною та антикорупційною системами.
Зауважимо, "Форум реформ: на шляху до Вільнюса” проводиться в межах підготовки до Ukraine Reform Conference, яка є щорічною міжнародною подією, присвяченою експертному обговоренню прогресу реформ в Україні. У липні 2020 року URC відбудеться у Вільнюсі, Литовська Республіка.
Довідкова інформація. Форум організовано Коаліцією Реанімаційного Пакету Реформ у партнерстві з Проектом ЄС “Право-Justice”, Посольством Литовської Республіки в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ Литовської Республіки, Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI — програма фінансується Європейським Союзом і співфінансується та реалізується Міністерством закордонних справ Данії), Міжнародного фонду “Відродження.