Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Карантинні обмеження в Україні продовжують діяти, але це жодним чином не змінює факту безперервності роботи судів. Відомо, що Восьмий ААС здійснює правосуддя постійно, незважаючи на карантин. При цьому, у суді вживаються усі необхідні заходи, щоб забезпечити баланс між дотриманням права на доступ до правосуддя та судовий захист, з одного боку, і гарантуванням безпеки та здоров’я відвідувачів і працівників суду – з іншого.
Протиепідеміологічні заходи і обмеженнями, що діють у суді з метою мінімізації ризиків поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, не впливають на якість та ефективність правосуддя. Про це свідчать показники здійснення судочинства в умовах карантину, а також обсяги документообігу, які проаналізуємо нижче.
З 12 березня до 31 грудня 2020 року до суду надійшло понад 13 тисяч апеляційних скарг та матеріалів, а розглянуто за цей же період – 12 466. У середньому на розгляд одного судді надійшло 375 справ та матеріалів. Співвідношення розглянутих справ до загальної кількості справ, що перебували у провадженні Восьмого ААС, за аналізований період становить 95 %. Таким чином, ці показники свідчать про високу продуктивність та ефективність роботи суду під час карантину.
Детальніше у розрізі видів документів, які надійшли на розгляд до Восьмого ААС, та результатів розгляду апеляційних справ і матеріалів можна ознайомитись у інфографіці нижче:
Суттєвих змін у 2020 році зазнали способи офіційної комунікації учасників процесу із судом та масштаби документообігу. В умовах дії карантинних обмежень простежується збільшення кількості кореспонденції, яка направлена судом електронною поштою.
Так, судом надіслано понад 96 тисяч вихідних документів, з яких 43 755 – у електронному форматі. Способи направлення вихідної кореспонденції у відсотках співвідносяться так:
54,56% - засобами поштового зв’язку;
45,4% - електронною поштою;
0,04% - наручно.
Аналіз вхідного документообігу дає підстави визначити наступне співвідношення між способами надходження кореспонденції до суду у відсотках:
57% – засобами поштового зв’язку;
28% – безконтактно (через електронну пошту, факсом, електронний кабінет у системі «Електронний суд», месенджер Facebook, телефоном);
14% – наручно (через скриньку у суді та під час судового засідання).
Інфографіка «Кореспонденція суду за час карантину» детально відображає масштаби документообігу Восьмого ААС:
Підсумовуючи, зауважимо, що карантинний період 2020 року відзначився зростанням випадків застосування «безконтактної» та онлайн комунікації з судом. Це свідчить про стрімкий розвиток електронного правосуддя та сприяє відкритості і доступності судочинства. Долаючи виклики сьогодення, судова влада намагається розширити сферу застосування електронних способів комунікації та заохочує учасників судового процесу до їх активного використання. Здійснений вище аналіз показників та результатів роботи Восьмого ААС підтверджує, що незважаючи на карантин, права кожного на судовий захист і доступ до правосуддя гарантуються та забезпечуються максимально ефективно. Тому сумніви на зразок «краще прийти до суду і особисто взяти участь у судовому засіданні» або «буде надійніше, якщо занесу документ на пошту чи особисто до суду» є безпідставними! Закликаємо використовувати такі способи комунікації з судом:
- шляхом направлення документів на офіційну електронну адресу суду: inbox@8aa.court.gov.ua;
- через підсистему «Електронний суд»: https://id.court.gov.ua/;
- за номерами телефону – (032) 261-36-62, (032) 261-45-14;
- у соціальній мережі Фейсбук за посиланням: https://www.facebook.com/8aa.court/ ;
- засобами поштового зв’язку на адресу: 79005, м. Львів, вул. Саксаганського, 13.
Бережіть власне здоров’я та не піддавайте ризику здоров’я оточуючих.