Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
25 лютого 2021 року виповнилося 150 років з дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці, поетеси та громадської діячки. Відзначення ювілею відбувається на загальнодержавному рівні: 2021 рік оголошено роком популяризації творчості та актуалізації культурного спадку Лесі Українки. Упродовж всього року під егідою Міністерства культури та інформаційної політики і Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти заплановано проведення серії заходів з нагоди відзначення 150-річного ювілею геніальної поетеси.
У Восьмому ААС з цієї нагоди триває виставка під назвою «Слідами Дочки Прометея: до 150-ліття Лесі Українки». Дочкою Прометея Лесю Українку назвав український письменник Микола Олійник у однойменній повісті, виданій у 1966 році. Подібно до героя давньогрецької міфології, який є символом просвітителя, Леся Українка несла людям вогонь своєї любові через вічно живе слово, незважаючи на особисті труднощі і проблеми. Вона стала символом стійкості, нескореності і сили духу, мужності у боротьбі за життя.
Запрошуємо усіх відвідувачів суду ознайомитися із виставкою «Слідами Дочки Прометея: до 150-ліття Лесі Українки» у приміщенні за адресою м. Львів, вул. Стецька, 13. Однак, у зв'язку із дією карантинних заходів і обмежень, не всі, хто бажає, зможуть потрапити до приміщення суду. З огляду на це, зміст виставки додатково розміщено на сайті суду та на сторінці суду у Фейсбуці, щоб максимально широка аудиторія мала можливість долучитися до творчого спадку видатної української поетеси.
Довідково.
Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка): 25 лютого 1871 – 1 серпня 1913.
8 лютого 2018 року Верховна Рада України прийняла Постанову №2286-VIII «Про відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки» на державному рівні.
25 лютого 2021 року у місті Києві заплановано офіційне відкриття мистецького проекту «Леся Українка. 150 імен», що включає презентацію повного зібрання творів письменниці у 14-ти томах, без цензури та з максимальним врахуванням авторського правопису. У цьому виданні можна буде прочитати не лише твори Лесі Українки, й розлогий науковий коментар, ознайомитися зі зразками авторського рукопису, іконографією і живописом, першодруками тощо.
Також з цієї нагоди розроблено ювілейний брендинг (доступний за лінком https://identity.150imenlesi.org/), особливістю якого є те, що він не має єдиного логотипу, а є динамічним та має аж 150 варіацій.