flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судові комунікації в Україні і Нідерландах: як налагодити співпрацю з основними цільовими аудиторіями?

13 квітня 2021, 13:23

Запит суспільства на прозору та зрозумілу інформацію про діяльність усіх суспільних інституцій, у тому числі і судів, спонукає до пошуку нових підходів у комунікаційній діяльності. З огляду на це, представники комунікаційних команд судів Західної України та їх нідерландські колеги двічі на місяць упродовж березня-травня 2021 року зустрічаються онлайн, щоб напрацювати конкретні і дієві інструменти взаємодії з основними цільовими аудиторіями у судових комунікаціях.

Як показує досвід, найбільшими та найактивнішими цільовими групами у комунікаційній діяльності судів є:

1) учасники судових процесів (позивачі, відповідачі, у тому числі їх представники);

2) медіа (ЗМІ);

3) громадськість (відвідувачі суду, які не є безпосередніми учасниками судового процесу; учні, студенти; окремі категорії громадян, інтереси яких можуть бути представлені громадськими організаціями; інші фізичні та юридичні особи);

4) працівники (як цільова аудиторія у межах внутрішньої комунікації судів).

Учасники робочої групи Проєкту MATRA по черзі аналізують кожну з цільових аудиторій з точки зору: вивчення комунікаційної ситуації, досвіду взаємодії, проблем, які виникають у процесі співпраці, очікуваних змін тощо. Також, за допомогою методу «мозкового штурму» визначають комунікаційні цілі і методи, засоби та заходи, способи і форми комунікації для налагодження співпраці і досягнення позитивних результатів взаємодії з відповідними цільовими аудиторіями.

Зокрема, 9 квітня 2021 року прес-секретар Восьмого ААС Уляна Уніят презентувала колегам міні-проєкт на тему: «Медіа як цільова аудиторія у судових комунікаціях», та проаналізувала загальну комунікаційну ситуацію щодо взаємодії судової гілки влади в Україні з медіа, а також детально розповіла про досвід співпраці Восьмого ААС з журналістами. Спільно з колегами вдалося окреслити перспективи удосконалення цієї співпраці, краще зрозуміти потреби і очікування журналістів.

Цікаво, що в Україні і Нідерландах дуже схожі ситуації, у яких здійснюються судові комунікації: дуже мала кількість власне «судових» репортерів, тобто фахівців з юридичною освітою, що спеціалізуються саме на судовій тематиці, що впливає на якість і точність судової журналістики.

Зауважимо, що робочі зустрічі належать до серії заходів у межах участі Восьмого ААС у Проєкті MATRA Королівства Нідерландів «Судді - суддям: сервісно-орієнтовані суди Західної України» (Peer 2 Peer for Justice: Service-oriented courts in Western Ukraine), що триває з 2019 року. Співорганізаторами заходів є Центр політико-правових реформ (Київ, Україна) та Центр міжнародної правової співпраці (Center for International Legal Cooperation (CILC), Гаага, Нідерланди).