flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

«Як працювати зі ЗМІ для утвердження авторитету правосуддя»: 8 ААС став співорганізатором тренінгу

23 липня 2021, 10:30

21 липня 2021 року відбувся тренінг «Як працювати зі ЗМІ для утвердження авторитету правосуддя» для суддів-спікерів та працівників пресслужб судів в рамках реалізації проекту MATRA Королівства Нідерландів «Судді суддям: сервісно орієнтовані суди Західної України» (Peer 2 Peer for Justice: Service-oriented courts in Western Ukraine).

Прес-секретар Восьмого ААС Уляна Уніят стала співорганізатором тренінгу разом із колегами із Червоноградського міського суду Львівської області та Галицького районного суду м. Львова за підтримки Центру політико-правових реформ (Київ, Україна), Центру міжнародної правової співпраці (Center for International Legal Cooperation (CILC), Гаага, Нідерланди) та фінансової допомоги Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Метою проведення тренінгу було налагодження партнерської взаємодії судів із ЗМІ, здобуття практичних навиків спілкування із журналістами, у тому числі  шляхом надання коментарів та інтерв’ю на камеру.

Восьмий ААС на заході представляли заступник голови суду Віталій Затолочний, суддя Ольга Довга, заступник начальника відділу організаційного забезпечення роботи суду та керівництва суду Руслан Костюк і прес-секретар суду Уляна Уніят.

Заступник голови Восьмого ААС Віталій Затолочний, вітаючи присутніх, наголосив, що досвід і якість у комунікації зі ЗМІ залежать від практики. У діяльності Восьмого ААС комунікаційна складова є однією із основних, що відображається у Комунікаційній стратегії суду та щорічних Планах комунікаційних заходів, які приймаються на її реалізацію. Віталій Семенович також згадав про комунікаційний тренінг для суддів Восьмого ААС «Основи та практика спілкування з медіа, кризові комунікації», що відбувся наприкінці 2019 року. За його словами, учасники тренінгу залишились задоволеними, що змогли отримати такі специфічні знання та навики: упродовж багатьох років судова діяльність була «закритою» та спрямованою виключно на здійснення правосуддя. Можливість попрактикуватися є дуже цінною, адже безумовно отримані знання, рекомендації і навики будуть корисними у щоденній діяльності та допоможуть ефективно інформувати суспільство про роботу суду і прийняті судові рішення, відповідати на сучасні вимоги і виклики. Заступник голови Восьмого ААС висловив сподівання, що готовність до комунікації і відкритість представників судів  будуть позитивно сприйняті журналістами і громадськістю, а це у свою чергу вплине на підвищення авторитету правосуддя, розуміння судової діяльності та покращення стану довіри до судів і суддів.

Важливою частиною тренінгу, окрім обміну думками, був практикум на камеру. За 30 секунд кожен учасник тренінгу намагався чіткою і зрозумілою мовою  прокоментувати судові рішення у реальних справах. Пізніше відбувалося спільне обговорення результатів – з допомогою тренерів представники судів визначали позитивні і негативні сторони, аналізували основні помилки, які трапляються під час надання інтерв‘ю, та найголовніше – отримували поради і рекомендації для покращення навиків і вмінь.

Висловлюємо вдячність тренерам Ярославу Жукровському, телерадіоведучому і експерту з медіа-права, та Ксенії Дітчук, експертці зі стратегічних комунікацій, медіа-тренерці.