Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
6 вересня 2021 року розпочалася тижнева онлайн–підготовка суддів окружних адміністративних судів, яку проводить Національна школа суддів України відповідно до Календарного плану періодичного навчання суддів з метою підвищення рівня їхньої кваліфікації на 2021 рік.
З вітальними словами у день відкриття навчання виступили голова Восьмого апеляційного адміністративного суду Олег Заверуха та директорка Львівського регіонального відділення НШС України Оксана Польна.
За словами голови Восьмого ААС, ефективна співпраця НШС України із судами сприяє високому рівню підготовки не лише суддівського корпусу, а й працівників апаратів судів, що безпосередньо впливає на якість і ефективність здійснення судочинства. Олег Заверуха з приємністю зауважив, що суддів Восьмого ААС Оксану Гінду, Руслана Шавеля і Тетяну Шинкар вже традиційно залучено у якості викладачів до проведення підготовки суддів. На переконання голови апеляційного адміністративного суду, НШС України включає до програми підготовки суддів найбільш актуальні питання та практичні завдання, адже враховує суспільні запити, вимоги часу та відображає системний підхід до освіти суддів.
До слова, під час тижневої підготовки судді поглиблять власні знання і навики у питаннях антикорупційного законодавства, доступу до публічної інформації, принципів адміністративного судочинства, розгляду окремих категорій адміністративних справ (щодо проходження публічної служби, охорони довкілля, спорів між суб'єктами владних повноважень, спорів, пов'язаних із застосуванням податкового законодавства та ін.) Окрему увагу буде приділено ролі доброчесності в комунікації суддів із громадськістю, особливостям українського правопису, психологічним аспектам діяльності та етики судді. Цікаво, що у межах підготовки заплановано тренінг на тему: “Судова дискреція в адміністративному судочинстві” та ще багато цікавих тем. Таким чином, програма підготовки обіцяє бути цікавою, змістовною, інформаційно насиченою та корисною для розвитку фахової комунікації і професійного зростання суддів.
«Підвищення кваліфікації судді – це необхідна передумова професійного розвитку з метою належного здійснення судочинства і ефективного захисту прав та інтересів осіб, які звертаються до суду», - наголосив голова Восьмого ААС.