Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Інтерес до роботи судів з боку громадськості зазвичай є «перевіркою на міцність», адже така підвищена увага є об’єктивною та неупередженою. Однак це також і можливість показати громадськості, що суди відкриті, людиноорієнтовані та працюють задля зміцнення довіри людей.
Нещодавно було презентовано результати дослідження комунікаційної діяльності судів України, яке провели громадська організація «Вектор прав людини» у співпраці із Представництвом Фонду імені Фрідріха Ебельта в Україні. Упродовж 2020 року відбувся марафон «Суд взаємодіє!», в рамках якого вивчався досвід судів щодо налагодження діалогу із громадськістю, а найкращі приклади комунікаційної і просвітницької діяльності судів викладено у однойменному посібнику. Цікаво, що критеріями для відбору організатори дослідження визначили успішність, показовість, унікальність впроваджених судами ініціатив.
Варто зауважити, що комунікаційна діяльність Восьмого ААС не залишилась без уваги: у зазначеному посібнику детально описано круглий стіл на тему «Комунікаційна стратегія Восьмого апеляційного адміністративного округу», який відбувся у липні 2019 року в рамках Днів адміністративної юстиції.
Як відомо, ефективна зовнішня та внутрішня комунікація належить до пріоритетів у роботі Восьмого ААС та Восьмого апеляційного адміністративного округу в цілому. На переконання усієї команди Восьмого ААС, якісна комунікація, ефективність правозастосування та єдність судової практики є тими наріжними каменями у щоденній діяльності, які сприяють підвищенню довіри до судової гілки влади.
Комунікаційна діяльність суду має на меті об’єктивне інформування про роботу суду, налагодження постійного діалогу з суспільством для забезпечення незалежності судової влади, гарантування законності та правопорядку, здійснення об’єктивного і неупередженого правосуддя. Очікуваними результатами реалізації Комунікаційної стратегії є розуміння громадянами результатів роботи суду та прийнятих судових рішень, а відтак – підвищення довіри та формування впевненості кожного у тому, що у разі звернення до суду, кожен отримає захист своїх прав, свобод та законних інтересів.
Експерти зазначають, що посібник об’єднав важливий досвід українських судів щодо налагодження діалогу суду та громади, а формат є зручним для поширення та використання у щоденній роботі представниками комунікаційних команд судів. Методичні рекомендації щодо організації та проведення комунікаційних і просвітницьких заходів, опис конкретних прикладів ініціатив, які втілили українські суди, буде корисним для покращення судових комунікацій в Україні. Важливо, що видання посібника підтримали Рада суддів України, Вища рада правосуддя та Національна школа суддів України.
Ознайомитись зі змістом посібника «Суд взаємодіє!» можна тут.
Дякуємо організаторам дослідження за зацікавленість та об’єктивність. Cподіваємось, що співпраця і надалі буде ефективною та сприятиме зміцненню довіри людей до судів.