flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відбулася онлайн-зустріч в межах співпраці Восьмого ААС та Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва

27 жовтня 2021, 10:05

25 жовтня 2021 року голова Восьмого ААС Олег Заверуха взяв участь у онлайн-зустрічі з німецькими партнерами – директором Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва (IRZ) Штефаном Хюльсхьорстером. Зустріч було присвячено обговоренню перспектив та тематики співпраці у 2022 році.

Голова Восьмого ААС подякував партнерам за ініціативу проведення цього заходу та назвав теми, які окреслюють можливі напрямки для продовження співпраці у 2022 році. Зокрема, за словами голови апеляційного адміністративного суду, сучасний стан речей у судовій гілці влади та продовження судової реформи в Україні викликають зацікавленість до вивчення досвіду Німеччини у питаннях ролі і місця органів суддівського самоврядування. Не менш важливим є ознайомлення з досвідом щодо забезпечення незалежності суддів в Німеччині: якими є гарантії суддівської незалежності та способи захисту суддів від незаконного втручання у здійснення правосуддя. Ці питання є актуальними на рівні із питаннями організації роботи судів у час пандемії, ефективного застосування норм матеріального та  процесуального права, удосконалення нормативно-правового регулювання у конкретних категоріях справ.

Директор Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва (IRZ) Штефан Хюльсхьорстер, зі свого боку, запевнив у заінтересованості німецьких суддів у продовженні співпраці з Восьмим ААС. Професійне спілкування, обмін досвідом та поглиблення тем для спільного обговорення та вивчення, пошук нових способів і напрямків для співпраці – це те, до чого прагнуть німецькі партнери, запевнив пан Хюльсхьорстер.

Окрему увагу директор Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва приділив актуальності прийняття в Україні закону про адміністративну процедуру. За його словами, для німецьких суддів дуже важливе значення має застосування процедурного законодавства під час здійснення судочинства. Таким чином, у разі прийняття відповідного закону в Україні, процедура здійснення адміністративного судочинства буде більш якісною та чітко врегульованою.

На завершення учасники зустрічі погодились, що спільні цінності - прагнення до розвитку, ефективне здійснення судочинства, активна просвітницька та наукова діяльність – є  факторами, які їх об’єднують та створюють основу для професійної взаємодії.

Нагадаємо, співпраця Восьмого ААС з німецькими колегами започаткована понад 2 роки тому. Детальніше про це можна прочитати у публікації «Відбулася онлайн-зустріч суддів Восьмого ААС із суддями з Німеччини».