flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Корпоративна культура Восьмого ААС: відбулася презентація в рамках Ініціативи «Модельні суди» Проєкту ЄС «Право-Justice»

30 листопада 2021, 10:44

26 листопада 2021 року відбулася онлайн-конференція «Корпоративна культура та етика спілкування: від слів до дій» в рамках Ініціативи «Модельні суди» Проєкту ЄС «Право-Justice». Керівник апарату Восьмого ААС Сергій Пашковський виступив у якості спікера та поділився напрацюваннями суду у цій сфері.

Варто зауважити, що учасниками заходу були представники судів, що входять до Нової фази Ініціативи «Модельні суди», міжнародні та національні експерти Проєкту ЄС «Право-Justice». Долучитися до переглянути в онлайн режимі міг кожен охочий, адже здійснювалась пряма трансляція події. З доповідями під час конференції виступили представники Вищого антикорупційного суду, Національної школи суддів України, Одеського окружного адміністративного суду, Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, а також міжнародні експерти Проєкту Ярослав Гвіздак (Польща) і Реда Мольєне (Литва).

У своєму виступі керівник апарату Восьмого ААС розповів колегам про такі важливі складові корпоративної культури суду як філософія (цінності), клімат, традиції, дисципліна та ідентичність. На прикладах із діяльності Восьмого ААС Сергій Пашковський розкрив зміст кожного з цих елементів корпоративної культури.

Зокрема, за словами доповідача, корпоративна філософія Восьмого ААС базується на таких ключових цінностях як справедливість, неупередженість та рівність. Ці принципи визначають діяльність суду та безпосередньо впливають на поведінку працівників суду, моральні засади та етику спілкування.

Корпоративний клімат у Восьмому ААС охоплює умови для продуктивної роботи працівників суду, які усвідомлюють власну приналежність до команди та прагнуть зробити максимум задля досягнення спільних результатів. Корпоративний клімат також проявляється у сприятливих умовах для реалізації працівниками своїх здібностей, розвитку їх потенціалу та мотивації до отримання нових знань та вмінь.

Позитивний соціально-психологічний клімат і згуртованість колективу не в останню чергу формуються в результаті активної позаробочої діяльності та традицій, які склалися упродовж багатьох  років. Спільне проведення дозвілля, популяризація здорового способу життя виступають мотивацією до ефективної щоденної роботи.

Важливе місце у позаробочому житті суду займають благодійні заходи під гаслом «Ми – не байдужі!», флешмоби та інші колективні заходи з нагоди Дня вишиванки, Дня матері, Днів адміністративної юстиції, Шевченківських днів, Дня Святого Миколая тощо.

До традицій Восьмого ААС варто віднести також і щорічне опитування «Найкращий працівник року» -  «народне голосування», що проходить напередодні Дня працівників суду. Вже понад 6 років у суді обирають найкращих працівників, які отримують пам’ятні подарунки.

Дисципліна у Восьмому ААС – це не просто дотримання Правил внутрішнього трудового розпорядку та Правил внутрішнього службового розпорядку. Це передусім відносини взаємної відповідальності працівників, засновані на свідомому і добровільному виконанні ними своїх посадових обов’язків.

Наприклад, у 2020 році у одному з відділів суду в тестовому режимі був запроваджений проєкт під назвою «Щиро дякую!». Його метою є одночасно покращення результативності роботи відділу та мотивація працівників до взаємодопомоги та співпраці. Так, коли один з працівників відділу допомагає іншому, останній за таку допомогу на спеціальній дошці вкладає у конвертик з прізвищем колеги «зірочку». В кінці кожного місяця визначається найкращий працівник відділу. Фактично, критеріями є високі людські якості, бажання допомогти ближньому та досягнути спільної мети – якісно, ефективно та оперативно виконати роботу.

Окрему увагу керівник апарату Восьмого ААС Сергій Пашковський приділив корпоративній ідентичності суду. З 2018 року у Восьмому ААС є власний корпоративний стиль – «зовнішній образ» Восьмого ААС в очах громадян, інших державних органів та його працівників, що сприяє впізнаваності серед інших. Бренд Восьмого ААС простежується через брендовану продукцію (блокноти, ручки, календарі, папки тощо). Розробка брендбуку відбувалася власними силами – творчі ідеї ініціативних та креативних працівників апарату суду були реалізовані у вигляді кольорів, шрифту і символічних знаків. Основою та вихідною точкою був нагрудний знак судді у вигляді «зірки», що був затверджений зборами суддів. Нерівні, зубчасті частини і форми знайшли відображення у «патерні» - наборі системно повторюваних елементів. Кольори – темно-синій та жовтий – ідея походить з кольорів прапора України, в основі – мотив темного і світлого як метафоричного символу правосуддя.  З року в рік брендбук доповнюється та частково видозмінюється, однак основні елементи залишаються незмінними.

Підсумовуючи, керівник апарату Восьмого ААС наголосив, що сьогодні корпоративна культура розглядається як головний механізм, який забезпечує ефективність роботи суду і впливає на: мотивацію, моральність, ділову репутацію, творчий потенціал кожного працівника суду; якість, ефективність роботи працівників та загальні показники діяльності суду; характер особистісних і робочих відносин у суді; ставлення працівників до роботи в органах судової влади; привабливість суду як роботодавця; авторитет суду та загалом судової влади у суспільстві тощо.

На завершення Сергій Пашковський подякував організаторам за запрошення та можливість поділитися практичним досвідом і напрацюваннями Восьмого ААС.

 

Переглянути відеозапис конференції можна за посиланням.