flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Начальник відділу Восьмого ААС виступила на конференції в рамках Ініціативи «Модельні суди» Проєкту ЄС «Право-Justice»

13 грудня 2021, 16:15

10 грудня відбулася завершальна конференція Нової фази Ініціативи «Модельні суди», яка реалізується Проєктом ЄС «Право-Justice» у 2021 році. «Лідерство vs управління змінами: практичні кейси для трансформації команди суду» - саме такою була тематика заходу, який об’єднав представників судів-учасників Ініціативи та став майданчиком для обміну досвідом.

Оксана Андруневчин, начальник відділу забезпечення роботи першої судової палати Восьмого ААС, виступила перед колегами з доповіддю на тему «Управління змінами як запорука ефективної співпраці у Восьмому ААС».

У своєму виступі доповідачка наголосила, що керівнику будь-якого рівня необхідно завжди пам’ятати про головний ресурс в управлінській діяльності – людський ресурс. На переконання О. Андруневчин, співвідношення етики і державного управління вимагає усвідомлення того, що в управлінні колективом працівників центральне місце посідає людина, її права та обов’язки. При цьому, важливо дотримуватись принципів свободи, рівності і справедливості як ключових цінностей корпоративної філософії.

За словами начальника відділу Восьмого ААС, одним із основних завдань, що стоять перед керівництвом суду, є формування позитивного ставлення працівників апарату суду до цілей організаційних змін і їх мотивація до активної участі в таких перетвореннях.

Зокрема, яскравим прикладом ефективного управлінського рішення у Восьмому ААС є практика так званої «ротації» працівників апарату суду. Такий процес полягає у переміщенні працівників у межах суду по горизонталі, тобто на рівнозначні посади між структурними підрозділами, за розпорядженням керівника апарату суду та за згодою державного службовця. Такий процес сприяє уніфікації роботи у всіх відділах, дає можливість керівникам структурних підрозділів завжди перебувати у своєрідному тонусі і «завойовувати» довіру та повагу своїх підлеглих, розвивати комунікаційні навички та підтверджувати лідерські якості. З іншого боку, працівники апарату суду мають змогу підвищувати рівень своїх знань та професійних навичок, здобувати досвід від нових керівників-управлінців, а також ділитися своїми власними досягненнями з метою покращення якості виконання роботи. Завдяки такій практиці у керівництва та працівників формується дух командної роботи не тільки в межах одного структурного підрозділу, а загалом у межах суду.

Доповідачка звернула увагу колег на те, що існує суттєва різниця між «лідерством» і «керівництвом»: лідер має беззаперечну підтримку колективу, тому важливо вміти поєднати у собі лідерство та професійні якості управлінця (керівника). Саме лідерські навички в поєднанні з управлінським статусом дозволяють створити умови, що забезпечують широку підтримку програм управління змінами на державній службі у суді.

На завершення представниця Восьмого ААС висловила вдячність організаторам заходу за надану можливість поділитись досвідом здійснення управлінської діяльності у суді.

Нагадаємо, Восьмий ААС було відібрано для участі у Ініціативі Проєкту ЄС «Право-Justice» у складі 70 судів з усієї України. Учасники цього проєкту прагнуть удосконалювати власну діяльність та впроваджувати нові управлінські рішення для зручності і комфорту відвідувачів суду та учасників судового процесу.

 

Переглянути відеозапис конференції можна за посиланням.