flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Керівник апарату суду провів онлайн-заняття для спеціалістів з інформаційно-технічного забезпечення

24 грудня 2021, 12:25

20-23 грудня 2021 року головні та провідні спеціалісти з інформаційного-технічного забезпечення місцевих (окружних), апеляційних судів, Вищого антикорупційного суду та Верховного Суду пройшли в режимі онлайн підготовку та підвищення кваліфікації, яку організував Вінницький начальний центр Національної школи суддів України.

Керівника апарату Восьмого ААС Сергія Пашковського було запрошено виступити у якості спікера та поділитися досвідом під час лекції на тему «Електронні послуги в роботі суду. Упровадження елементів електронного доступу для поліпшення комунікації суду з громадянами, створення умов для надання послуг громадян у режимі реального часу».

Онлайн-заняття було присвячене обговоренню проблемних питань, що виникають під час організації та надання електронних послуг у судах, а також пошуку шляхів їхнього вирішення за результатами обміну думками між учасниками. Цікаво, що це заняття не було лекцією у класичному розумінні цього слова: присутні задавали запитання, розповідали про свій досвід та відповідали на запитання лектора.

Керівник апарату Восьмого ААС поділив лекцію на п’ять тематичних блоків:

  1. Електронні послуги — що це?
  2. Чого суд досягає за допомогою електронних послуг?
  3. Які судові послуги надає Восьмий апеляційний адміністративний суд?
  4. Яка роль працівників ІТ в запровадженні (наданні) електронних послуг у суді?
  5. Які проблеми в діяльності працівників ІТ у суді?

Під час онлайн-заняття керівник апарату суду Сергій Пашковський детально зупинився на тих електронних судових послугах, які надає Восьмий апеляційний адміністративний суд. Зокрема, велике зацікавлення у слухачів викликало існування таких судових послуг як:

За словами керівника апарату, робота відділу інформаційних технологій пов’язана із багатьма труднощами: це і необхідність застосування в роботі суду ліцензійного програмного забезпечення, кіберзахист як невід’ємна складова цілісності та збереженості електронної інформації, у тому числі виготовлення кваліфікованих електронних підписів для суддів та працівників апарату суду, адміністрування баз даних прикладних та спеціалізованих програм, автоматизованих систем, а також підтримка у належному стані функціонування парку комп’ютерної техніки, мережевого та периферійного обладнання, програмного забезпечення суду тощо.

На переконання лектора, впровадження електронних засобів та послуг у судочинство здатне вивести останнє на більш високий рівень розвитку, створити умови для ефективного судового розгляду справ, підвищити прозорість та якість здійснення правосуддя.

Керівник апарату Восьмого ААС подякував Національній школі суддів України та особисто директорці Вінницького навчального центру Олені Мілієнко за запрошення провести онлайн-заняття та можливість поділитись досвідом.