flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Восьмий ААС провів ознайомчу екскурсію для студентів-юристів

01 грудня 2023, 12:01

27 листопада 2023 року у Восьмому ААС проходила ознайомча екскурсія для студентів третьокурсників Інституту права Львівського державного університету внутрішніх справ.

Екскурсію студентам провів помічник голови суду Руслан Костюк. Майбутні правники ознайомилися з особливостями роботи суду в умовах воєнного стану та поспілкувалися з працівниками апарату суду.

Розпочалась екскурсія традиційно із екскурсу в історію будівлі в якій знаходиться суд, історію самого суду, а також Восьмого апеляційного адміністративного округу.

Продовжилась екскурсія у кабінеті відділу документального забезпечення-канцелярія, де начальник відділу Кіра Стельмах розповіла про категорії справ, які розглядаються судом, ввела в курс документознавства та ознайомила з роботою відділу. Також студенти мали нагоду побачити процес реєстрації апеляційної скарги в комп’ютерній програмі «Діловодство спеціалізованого суду».

Начальник відділу забезпечення роботи третьої судової палати Наталія Тарнавська розповіла у чому полягає робота відділу, при цьому детально зупинилась на посадових обов’язках працівників відділу. Також, в присутності начальника та працівників відділу студенти мали унікальну нагоду погортати адміністративні справи, ознайомитися з їх вмістом, хронологією формування справи та побачити процесуальні документи, в тому числі – судове рішення.

Відвідавши один з залів судових засідань студенти-юристи ознайомилися з процесом проведення судового засідання, дізналися про сторін судового процесу їх права та обов’язки, атрибути судової влади, а також про «ноу-хау» – проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв’язку поза межами приміщення суду, так і з власних технічних засобів, а також про функціонал «Електронного суду».

На закінчення екскурсії студенти прослухали лекцію «Суддівська мантія, як символ судової влади», оглянули мантії та нагрудні знати старого та нового зразка та навіть доторкнутися до цих символів судової влади.

Приємно, що студенти залишали суд з гарними враженнями, наповненими позитивними емоціями та новими знаннями. У свою чергу, Восьмий ААС висловлює вдячність студентам за активність і зацікавленість роботою суду.

Нагадаємо, проведення інформаційно-просвітницьких заходів для молоді традиційно здійснюється з метою реалізації Комунікаційної стратегії Восьмого апеляційного адміністративного суду і, зокрема, Плану комунікаційних заходів Восьмого апеляційного адміністративного суду на 2023 рік.