Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
21 – 23 жовтня 2024 року у місті Краків (Республіка Польща) в рамках нідерландсько-українського проекту «Справедлива, прозора і відповідальна система кримінальної юстиції в Україні», метою якого є розбудова гідної довіри та відповідальної судової системи, відбулось засідання робочої групи з розробки політики суду із забезпечення доброчесності в якому взяла участь делегація Восьмого апеляційного адміністративного суду.
До складу делегації Восьмого ААС увійшли судді Надія Бруновська, Зоряна Матковська та Сергій Кузьмич.
Під час засідань робочої групи відбулось напрацювання внутрішньої політики суду з дотримання доброчесності суддів та працівників апарату суду, професійний розвиток українських суддів у питаннях доброчесності та суддівської етики згідно з європейськими стандартами та нормами, а також обмін досвідом між представниками української та нідерландської суддівської спільноти.
Участь у засіданні робочої групи взяли представники Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України та десяти судів України, перед якими виступили міжнародні експерти – Філіп Лангброк, професор, почесний професор відділення відправлення правосуддя і організації судової влади Утрехтської школи права при Утрехтському університеті; Райн Одінк, старший суддя Окружного суду Амстердама; Куншіта Йеннес, секретар суду Північної Голландії, голова комітету суду з доброчесності; Естер де Рой, доктор права, очільниця проекту «Судова влада і суспільство», старша суддя окружного суду Амстердама; Маргарет Голема, доктор права, магістр наук, директорка Проекту, ЦМПС - CILC.
Учасники тренінгу під час активної практичної роботи та обміну досвідом доопрацювали проєкти положень про комісію з доброчесності та конфіденційного радника, розроблених робочими групами, ознайомилися з презентаціями експертів щодо організаційних заходів, які необхідно розробити у рамках політики суду з доброчесності, проаналізували та визначили елементи дилем, які необхідно включити в проєкт політики суду з доброчесності.
Фінальне засідання робочої групи з розробки політики суду із забезпечення доброчесності на якому буде презентовано Положення про комісію з доброчесності, Положення про конфіденційного радника, а також комплекс заходів необхідних для впровадження політики суду з доброчесності, відбудеться 14-15 листопада 2024 року.
Делегація суддів Восьмого ААС долучилась до участі у засіданнях цієї робочої групи з метою розробки документів, а також переліку організаційних заходів для підвищення рівня довіри суспільства до судової системи та забезпечення відповідності її діяльності європейським стандартам.
Даний візит, як і попередні візити, відбувся за організаційної та фінансової підтримки Центру міжнародної правової співпраці (CILC).
Довідково: Центр міжнародної правової співпраці (CILC) сприяє розвитку верховенства права шляхом ініціювання та реалізації проєктів міжнародної правової співпраці. Центр об’єднує експертів з права різних країн, щоб напрацьовувати рішення для різних проблем у правових системах країн, що розвиваються. Центральний офіс знаходиться в Гаазі, і поточна діяльність Центру охоплює десятки країн, що перебувають на стадії розвитку та перехідної економіки, в Африці, Азії, Центральній та Східній Європі та на Близькому Сході.