flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Голова Восьмого ААС взяв участь у онлайн-зустрічі із експертною групою Незалежного агентства забезпечення якості вищої освіти

06 липня 2020, 10:22

02 липня 2020 року відбулася онлайн-зустріч у рамках проведення акредитаційної експертизи освітньо-наукової програми підготовки доктора філософії за спеціальністю 081 «Право» (далі - Програма), яка реалізовувалась на юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка (далі - ЛНУ ім. І. Франка) упродовж 2016-2020 років.

Голову Восьмого ААС Олега Заверуху було запрошено взяти участь у експертному обговоренні та висловити власні пропозиції у якості потенційного роботодавця.

Акредитаційна експертиза включає як зустрічі з представниками наукового середовища (керівництвом ЛНУ ім. І. Франка, академічним персоналом, аспірантами денної та заочної форм усіх років навчання), так і з потенційними роботодавцями.

Під час зустрічі із роботодавцями експертна група оцінювала наскільки та яким чином враховувались інтереси та пропозиції роботодавців під час формулювання цілей та програмних результатів навчання. Важливо, щоб при підготовці  доктора філософії за спеціальністю 081 «Право» потенційних роботодавців було залучено до організації та реалізації освітнього процесу, а також щоб вони брали участь у процесі періодичного перегляду Програми підготовки та інших процедур забезпечення належної якості її реалізації.

Голова Восьмого ААС звернув увагу експертів на те, що академічне навчання має бути невідривно пов’язане із практичною роботою. Для того, щоб підготувати фахових правників необхідна активна співпраця наукового середовища та потенційних роботодавців, щоб відбувався обмін інформацією та ідеями щодо актуальних викликів та вимог, які ставить суспільство до правника. Без цих факторів неможливий розвиток системи правової освіти та від цього напряму залежить готовність правників ефективно працювати після завершення навчання.

Висловлюючи власну думку щодо доцільності існування цієї освітньої програми, голова апеляційного адміністративного суду відзначив, що 15 суддів та працівників апарату Восьмого ААС вже здобули науковий ступінь, а 7 – ще навчається в аспірантурі. Безумовно, наявність наукового ступеню у працівників суду позитивно відображається на судовому кадровому менеджменті.

У цьому контексті варто згадати про дві міжнародні науково-практичні конференції, які було проведено минулого року у співпраці з ЛНУ ім. І. Франка, зокрема, з кафедрою адміністративного та фінансового права юридичного факультету. Також результатом співпраці Восьмого ААС та юридичного факультету ЛНУ ім. І. Франка у 2019 році стали ІІ Всеукраїнські судові дебати з адміністративного судочинства імені Юрія Панейка.

За словами О. Заверухи, ці заходи вдалось успішно провести завдяки системній та якісній комунікації, обміну досвідом та спільному напрацюванні ідей. Восьмий ААС регулярно бере участь у  розробці методології навчальних курсів шляхом надання рекомендацій та пропозицій по оптимізації програм.

На завершення Олег Заверуха висловив вдячність експертам та керівництву юридичного факультету ЛНУ ім. І. Франка за вклад у розвиток правової освіти, у тому числі, за співпрацю щодо підготовки фахівців високого рівня, та запевнив у готовності надавати студентам професійну допомогу і підтримку у майбутньому.