Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
17 серпня 2020 року виконувач обов’язків голови Восьмого ААС Віталій Затолочний взяв участь у розширеному засіданні Львівської регіональної ради реформ правосуддя. Зустріч було присвячено обговоренню GAP-аналізу впровадження інституту медіації в Україні.
Учасниками розширеного засідання були такі основні стейкхолдери – судді, адвокати, професійні медіатори, прокурори, нотаріуси, науковці та національні і міжнародні експерти проєкту ЄС «Право – Justice».
Особливо гостре обговорення виникло навколо питання застосування медіації в адміністративному судочинстві, адже незважаючи на законодавче закріплення цього інституту у Кодексі адміністративного судочинства України, практика його застосування потребує вивчення та доопрацювання.
Під час засідання учасники також обговорили роль і місце нотаріусів, адвокатів та прокурорів у процесі медіації, відзначили необхідність інформування суспільства про переваги та можливості медіації. За результатами дискусії присутні погодились, що на сучасному етапі існує необхідність у законодавчому врегулюванні інституту медіації, особливо щодо особливостей та порядку його застосування. На переконання фахівців, це дасть імпульс для більш широкої сфери застосування цього інституту на практиці. Не менш важливою є інформаційна складова запровадження інституту медіації: ефективна просвітницька кампанія та належна підготовка основних учасників процедури медіації допоможуть досягнути очікуваного результату в найкоротші строки.
Довідково.
Gap-аналіз — метод аналізу первинної інформації, що включає вивчення розходження між бажаним і реальним. GAP-аналіз — «організована атака на розрив» між бажаною і реальною дійсністю. Цей метод надає можливість на основі дослідження фактичного стану справ та визначення очікуваних перспектив виділити прогалини та відшукати способи їх заповнити (gap англійською мовою - прогалина).