flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судді Восьмого ААС взяли участь у тренінгах щодо новел виборчого законодавства та особливостей вирішення виборчих спорів

29 вересня 2020, 17:32

07 та 25 вересня 2020 року відбулося два онлайн тренінги для суддів на тему: «Місцеві вибори 2020: новели виборчого законодавства та особливості вирішення виборчих спорів».

Заступник голови Восьмого ААС Степан Нос та судді Зоряна Матковська, Володимир Качмар, Ольга Довга, Руслан Кухтей, Світлана Шевчук взяли участь у тренінгах з метою вивчення новел виборчого законодавства та їх правильного застосування під час виборчого процесу чергових місцевих виборів, призначених на 25 жовтня 2020 року.

Суди адміністративної юрисдикції, серед іншого, покликані здійснювати ефективний контроль за дотриманням виборчого законодавства та забезпечувати судовий захист виборчих прав громадян. Оскільки адміністративні справи, пов’язані із виборчим процесом, належать до категорії термінових, їх вирішення вимагає високого рівня готовності, професійного підходу та володіння актуальною судовою практикою, що безперечно впливає на якість та ефективність судочинства.

Під час тренінгів судді проаналізували новели виборчого законодавства України та особливості виборчого процесу і адміністрування виборів, обговорили засади проведення місцевих виборів та специфіку здійснення передвиборної агітації, приділили окрему увагу окремим процесуальним питанням вирішення виборчих спорів адміністративними судами у світлі новел виборчого законодавства.

Спікерами на тренінгах виступили суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Олена Губська, доцент кафедри адміністративного права Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого Надія Писаренко та асистенти кафедри конституційного права цього ж університету  Павло Романюк і Богдан Мохончук.

Організаторами тренінгів були Національна школа суддів України у співпраці з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) та програмою USAID “Нове правосуддя” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії.

За результатами проходження онлайн тренінгу кожен учасник отримав сертифікат Національної школи суддів України.