Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Апеляційним судом було встановлено, що позивач звернувся з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов`язання здійснити перерахунок і виплату пенсії та заявив клопотання про звільнення від сплати судового збору. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні цього клопотання через те, що були відсутні докази на доведення підстав для звільнення від сплати судового збору згідно із Законом України «Про судовий збір».
На переконання колегії суддів Восьмого ААС, позивач має відповідний статус, що дає йому право бути звільненим від сплати судового збору. За приписами пункту 8 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни та сім`ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи.
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни. Цим же Законом передбачено, що особам з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них особам надаються пільги зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства.
Проаналізувавши матеріали адміністративної справи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що позивач є інвалідом 3 групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни, а отже звільняється від сплати судового збору.
Постанова у справі №380/2259/20 у ЄДРСР доступна за посиланням.