flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Восьмий ААС захистив право військовослужбовця на грошову компенсацію за несвоєчасну виплату розрахунку при звільненні

05 серпня 2020, 10:42

Колегія суддів Восьмого ААС задовольнила апеляційну скаргу військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації, звільненого у запас, та зобов’язала військову частину (далі – відповідач, роботодавець) виплатити середній заробіток з урахуванням сум індексації за весь час затримки розрахунку при звільненні та грошову компенсацію втрати частини доходів від порушення встановлених термінів їх виплати.

Суд першої інстанції відмовив позивачу у задоволенні позовних вимог у зв’язку з тим, що між тими самими сторонами існували спірні правовідносини щодо розміру належних працівнику сум при звільненні (справа №300/1655/19), а саме: суд зобов’язав військову частину виплатити військовослужбовцю грошову компенсацію за невикористані дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій. На переконання суду першої інстанції, стягнення з відповідача середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні є безпідставним.

Апеляційний адміністративний суд не погодився з таким висновком та наголосив, що у разі вирішення спору між роботодавцем і колишнім працівником щодо необхідності виплати належних при звільненні сум на користь працівника, роботодавець повинен сплатити відшкодування відповідно до частини першої статті 117 КЗпП України. Факт вирішення спору не свідчить про фактичне виконання роботодавцем обов’язку провести повний розрахунок із колишнім працівником, що зумовлює відповідальність роботодавця за увесь період прострочення. Восьмий ААС дійшов переконання, що ухвалення судового рішення про стягнення з роботодавця виплат, які передбачені після звільнення, за загальними правилами не припиняє відповідний обов’язок роботодавця компенсувати працівнику майнові втрати, яких він зазнав внаслідок несвоєчасного здійснення розрахунку при звільненні.

Таким чином, Восьмий ААС визнав за особою право на грошову компенсацію втрати частини доходів від порушення встановлених термінів їх виплати, середній заробіток за весь час затримки розрахунку нарахування, у тому числі суми індексації із середнього заробітку через невиплату вчасного грошового забезпечення під час звільнення з військової служби.

 

Постанова у справі №300/235/20 доступна у ЄДРСР за посиланням.